הקמת חדר כושר בחברות ואירגונים

הקמת חדר כושר בחברות ואירגונים

עד לפני שנות דור אף אחד מאתנו לא היה מאמין שהשכיר שעובד במשרד או בחברה כלשהי יכול להנות מהזכות להתאמן בחדר כושר במשרד, אולם היום יותר ויותר משרדים מבינים את היתרונות שיש בהקמת חדר כושר במשרדים במשרדים ולכן לא מעט משרדים מחליטים בסופו של דבר על הקמת חדר כושר שיהיה במשרד וישמש לרווחת עובדי המשרד ממש כמו שמכונת הקפה משמשת לרווחת עובדי המשרד.

מדוע כדאי להקים חדר כושר במשרד

  • ראשית ברור שעובד שיחיה חיים בריאים יותר יצליח להגיע להספק טוב יותר ויבצע את עבודתו בצורה יעילה יותר
  • משרד שיש בו חדר כושר מעניק לעובדיו תחושה השתייכות והזדהות גבוהה יותר עם המשרד, ולכן המחויבות המקצועית של העובדים כלפי המשרד גדלה.
  • משרד שיש בו חדר כושר הוא משרד שיש בו אווירה טובה יותר, זהו משרד שבו העובדים מפרגנים למנהל על כך שהוא מסתכל אליהם בגובה העיניים והמנהל מרגיש שהתפוקה של העובדים גבוהה יותר.
הקמת חדר כושר

הקמת חדר כושר במקום העבודה צריכה להתייחס למספר פרמטרים :

מהו המיקום של חדר הכושר – חדר כושר צריך שהמיקום שלו יהיה בחלל סגור ולא בחלל פתוח, חדר כושר צריך להיות במקום שיאפשר למתאמנים תחושה של פרטיות, ויחד עם זאת הוא לא יפגע ולא יפריע לשאר העובדים. צריך לזכור שאימון בחדר כושר כולל בתוכו רעש חזק של מוזיקה ושימוש במשקולות ושאר מכשירים כבדים, אם חדר כושר יהיה באזור פתוח הרי שהוא יהווה מקום לא בטיחותי.

אילו מכשירי כושר יהיו בחדר הכושר – בהתאם למיקום של חדר הכושר ובהתאם לצרכים של העובדים ולתקציב יש לבחור את מכשירי הכושר המתאימים, יש משרדים שיחליטו על מכשירי כושר יקרים ששווים עשרות אלפי שקלים, ויש משרדים שיסתפקו במכשירי כושר פשוטים וסטנדרטים או אולי מכשירי כושר יד שניה.

הקמת חדר כושר במקומות עבודה

מה תהיה האווירה בחדר הכושר – האווירה בחדר הכושר משפיעה על יכולתו של המתאמן. אווירה שקטה ורגועה תרדים את המתאמן ואווירה רועשת וצועקת תזרים את האדרנלין אצל המתאמן. את האווירה בחדר הכושר ניתן לקבוע ע”פ הדקורציה בחדר הכושר ושאר אביזרי עיצוב שיש בחדר הכושר לכן בד”כ נהוג לעצב את הרצפה, הקירות, בעיצוב שיכלול צבעים נועזים וכהים , ויהיה עיצוב מושך וצועק ולא עיצוב רגוע ושקט .

אביזרים נלווים בחדר הכושר – במרבית חדרי הכושר ניתן למצוא אביזרים נלווים שונים כמו מכשירי LCD או אזניות לשמיעת מוזיקה , או גומיות או חבלי קפיצה, ושאר אביזרים שימושיים שרצוי שיהיו בחדר כושר.

הקמה ותפעול של חדרי כושר בחברות וארגונים

סוגים שונים של חדרי כושר לעובדים

המושג חדר כושר במשרדים יכולים להיות לו צורות שונות , יש חדרי כושר במשרדים שבהם יש רק מכשירים ויש חדרי כושר במשרדים שבהם יש גם חוגים שונים המיועדים לקהל העובדים. כמובן שאת החוגים השונים יש לקבוע בהתאם לקהל היעד של העובדים, אם רוב קהל היעד במשרד הוא נשים סביר שלא יהיה חוג של משקולות בחדר הכושר אלא חוג של פילאטיס אלא חוג של פילאטיס או חוג של יוגה, ואם קהל היעד במשרד הוא קהל דתי הרי שצריך ליצור הפרדה מלאה בין החוגים.
השירותים השונים ששייפוואן מציעה:

  • יעוץ והקמת חדר כושר לחברות הי-טק
  • רכישת ציוד ספורט וכושר מקצועיים
  • תפעול חדרי כושר קיימים
  • תפעול והקמת חדרי כושר למגזר הדתי
  • שדרוג חדרי כושר קיימים
  • שירות ואחריות לציוד הספורט
  • יצירת חוגים: פילאטיס, יוגה, קיקבוקס, מאמני כושר אישי

תהליך הקמת חדר כושר בחברות ארגונים ומשרדים על ידי שייפוואן

תהליך היישום של הקמת חדר כושר בחברות ואירגונים מתחיל בפגישת יעוץ להקמת חדר כושר ראשונית שבה לומדים נציגי חברת שייפוואן מהו השטח המיועד לחדר הכושר, מהו התקציב הפוטנציאלי, מה מספר העובדים ומהם המאפיינים של העובדים ובהתאם לכך מתכננת החברה אפשרויות שונת ומציגה בפני המשרד כמה חלופות שונות של חדר כושר העונה לתקציב ולשטח הנתון. בהמשך לאחר שהוחלט מה יהיו מאפייני חדר הכושר ומה יהיו המכשירים שבו והחוגים שיופעלו בו , ממשיכה חברת שייפוואן לתפעל את חדר הכושר באופן שוטף ע”י ממאמן כושר קבוע שיגיע למשרד בימים קבועים ובשעות קבועות.

חושבים על הקמת חדר כושר אצלכם בחברה / מקום עבודה / מפעל / ארגון ?
אנו בשייפוואן נשמח להציע לכם שירות הקמת חדר כושר אצלכם כולל תפעול של מדריכים במחיר משתלם במיוחד, לפרטים נוספים לחצו על יצירת קשר

Comments are closed.