תפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון

תפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון

כל מי שיש לו בית מלון ורוצה שיהיה בו גם חדר כושר מצליח, צריך להתעניין בתפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון. תחום זה תפס תאוצה בישראל בשנים האחרונות מכיוון שרבים כיום בוחרים לחיות אורח חיים בריא הכולל גם שמירה על הכושר.
זוהי הסיבה בגינה קמו בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ מכוני כושר רבים, וגם בתי מלון רבים הצטרפו למגמה הזו.

הקמת חדר כושר בבית מלון

מדוע צריך חדר כושר במלון?

כל אחד שמגיע לחופשה בבית מלון מחפש בעיקר שקט, שלווה ומנוחה, אך ישנם רבים שלא רוצים לוותר על חלק מהפעילויות היום יומיות שלהם כמו שחייה בבריכה או אימון כושר לעיתים להיעזר גם במאמן כושר אישי בזמן שהותם בחופשה. כמעט בכל בתי המלון הגדולים יש כיום חדרי כושר, על מנת לענות על צורך זה. חדרי כושר בבתי מלון הפכו בשנים האחרונות כמעט להכרח מכיוון שאחוז גבוה מהשוהים בבתי מלון רוצים גם לעשות כושר בזמן השהות שלהם במלון. יש גם ציבור שלא עושה כושר בשגרה, אך דווקא בחופשה בוחר ליהנות ממתקני המלון ובהם בריכת השחייה, הסאונה, הג’קוזי וחדר הכושר. אין המדובר במותרות אלא בשירות לכל דבר, ולכן במלונות רבים יש חדרי כושר מאובזרים למדי. כמובן שעל מנת שהתפעול וההקמה של חדרי הכושר בבתי המלון יהיו ברמה גבוהה, יש צורך באנשי מקצוע טובים שיעסקו בכך. לא כל אחד יכול לעסוק בתפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון וחשוב להשקיע בכך זמן, משאבים וכסף, אם רוצים חדר כושר איכותי.

איך לדעת אם יש בבית מלון חדר כושר?

מומלץ לפני שיוצאים לחופשה לברר אם יש בבית מלון שלכם חדר כושר, מהן שעות הפתיחה שלו? איזה ציוד יש שם? האם קיימת מגבלת גיל או אישור רפואי מיוחד שיש להביא מבעוד מועד (הצהרת בריאות). את כל השאלות האלו מומלץ לברר טלפונית מול הקבלה ולא להסתמך על אתר האינטרנט של המלון מסיבה פשוטה. שעות הפתיחה של החדר כושר משתנות עונתית כמו הבריכה, לעיתים החדר כושר עצמו נמצא במצב תחזוקה/בשיפוץ/לא פעיל. יש לקחת בחשבון שברוב בתי המלון בישראל מצב חדרי הכושר הוא בכי רע. רוב הציוד מיושן ואינו מתוחזק כהלכה. לרוב המקום נראה כמו אסיפת מחזור של ציוד כושר מתפרק מסוף שנות ה-80. מה שפוגע בחוויית האימון ולא פחות עלול לסכן את בריאותו של המתאמן.

הקמת חדר כושר

תפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון דורשים כאמור מומחיות רבה. יש צורך בהכרה לעומק של התחום ושל הציוד הנדרש. חשוב מאוד לאתר מדריכי כושר מקצועיים, אשר ידעו כיצד להוציא את המקסימום מהמתאמנים ולהפוך את אימון הכושר לחוויה. יש צורך גם בבנייה חכמה של חדר הכושר מבחינה עיצובית ודאגה לכל פרט ופרט – הציוד, האבזור, מסכי טלוויזיה, מגבות ועוד. תפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון הוא עניין מורכב למדי מכיוון שמלבד חדר הכושר עצמו יש לדאוג גם לאווירה מתאימה שתשרור בו.

כל בית מלון שישקיע בתחום של תפעול והקמת חדרי כושר בבתי מלון מחשבה רבה (וגם לא מעט כסף) ישדרג את עצמו במידה ניכרת!

מעוניינים שנקים עבורכם חדר כושר מדהים בבית מלון ?
אנו בשייפוואן נשמח להציע לכם שירות של יעוץ והקמה עבור חדר כושר מקצועי אצלכם בבית מלון במחיר משתלם במיוחד. אנו נקים עבורכם חדר כושר בוטיק שהנופשים אצלכם במלון יהנו ממנו וירצו לשחזר את החוויה גם בעתיד.

Comments are closed.